• (216) 349 2208
  • info@itcbilgisayar.com
  • Rasimpaşa Mah. İzzetin Sk. No:18/A,
    Kadıköy / İSTANBUL

Network ve Güvenlik Çözümleri

Kurumların BT altyapılarının güvenliği önemli bir uzmanlık konusu olup, verilerin güvenliği insan faktörü, doğal felaketler ve kötü amaçlı yazılımlar nedeniyle risk altındadır. Her tür cihazın birbiriyle iletişimde olduğu bir internet ortamında, sürekli gelişen, daha karmaşık ve karışık hale gelen kötü amaçlı yazılımlar kurumların veri güvenliğini daha fazla tehdit etmekte; bunların sonucunda daha esnek, duyarlı ve bütünleşik bir güvenlik çemberine ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Veri güvenliğinin sağlanması sistemler, yazılımlar ve internet ağındaki gelişmeler sonucunda, sadece ağ yapısının korunmasıyla mümkün olmadığı için, güvenlik çözümlerini her alanda sağlamak bir zorunluluk haline gelmiştir. Yazılımların güvenliği, veri güvenliği, ağ güvenliği, kullanıcıların sisteme giriş ve çıkışlarının takibi, güvenlik duvarlarındaki açıkların giderilmesi gibi güvenlik çözümlerini uçtan uca sunmaktadır.

Ayrıca, bilgi iletişiminin günümüzde kazandığı önem ve teknolojideki hızlı ve sürekli gelişim, kurumların kesintisiz, yüksek hızda ve güvenlikte bir iletişim ağına sahip bilişim altyapısına ihtiyaç duymalarına neden olmaktadır. Güçlü bir bilişim altyapısının en önemli noktalarından birisi hiç kuşkusuz doğru tasarlanmış ve kusursuz çalışan bir ağ altyapısıdır. Ağ altyapısının kusursuz planlanması, kurulumu ve yönetimi konularında yıllardır birçok firmanın farklı ihtiyaçlarına göre tasarlanmış çözümler sunup ve anahtar teslim projeler üretmekteyiz.

Network Kurulumu

 

Ağ çözümleri sağlamada müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik ağ altyapısı, topolojisi ve kurum ihtiyaçları göz önüne alınarak ileriye dönük tasarımlarla ile projelendirilip, kurumsal çözümler sunmaktayız. Network sistemlerinde çıkabilecek problemleri önceden hesaplayıp donanım, yazılım ve destek alanlarında bütünleşik çözümler üretiyoruz.

Network Cihazlarının Kurulum ve Desteği

Her türlü kurumsal pazarda yer alan network cihazları hızlı ve kolay bir şekilde temin edilir. Cihazların kurulumunu gerekli sertifikasyonları tamamlamış uzman network mühendislerimiz tarafından yapılıp ve periyodik kontrollerle olası sorunların önüne geçilir.

Ağ Hızlandırma Çözümleri

Uzman Network Mühendislerimiz ile yerinde tespitleriyle ağın maksimum düzeyde hızlı olması için uygulamalarda maliyetin göz önünde tutulması bizim için önemlidir. Sistemi karmaşıklaştırmadan ve ekipman giderlerini yükseltmeden kullanıcı verimliliğini arttırmak için en uygun optimizasyon sağlamaktayız.

Ağ Yönetim ve Analiz Çözümleri

Yönetim için uzman Network Mühendislerimiz tamamen kuruma özel planlamanın sonunda güvenlik, yapısal kablolama, kaynak kullanımı, fiziki şartlar, ağ trafiği loglama göz önüne alınarak gerekli alt yapı kurulur. Ağ analizinde güncelleme ve güvenlik, yeni teknolojilerin sistemde uygulanması, sistemin risk olasılığını aşağı çekerken performansı arttırır.

Network Bağlantı Hizmetleri

Kurumların günümüz yüksek hızlı iletişim teknolojisini kullanma ihtiyacı günden güne artmaktadır. Sıfırdan ağ kurulumunda veya mevcut ağı güncellemede minimum maliyet ve maksimum performans ayarlarıyla en uygun çözümleri sunmaktayız.

Yüksek Performanslı Yerel ve Geniş Alan Ağları

Kurumların kullandıkları ağ teknolojileri ve ölçekleri, firmanın yaptığı işle ve firmanın ölçeğiyle orantılıdır. LAN (görece küçük sistemlerden ve iletişim ortamından oluşur) ölçeğinden WAN (her türlü ağı içeren, ülkenin ya da dünyanın çeşitli bölgelerindeki yerel alan ağlarını birbirine bağlayan yapıdır) ‘a kadar her türlü boyuttaki ağların başarıyla kurulumunu sağlıyoruz.

DSL, ISDN, MetroEthernet Bağlantılar

DSL: Mevcutta var olan telefon hattını kullanarak yüksek hızda data iletimi sağlayan genişband erişim teknolojisidir.

ISDN: Ses, görüntü ve veriyi normal telefon hatlarının üzerinden göndermek için programlanmış uluslararası bir iletişim standardıdır.

MetroEthernet: Ethernet teknolojisinin bant genişliği ve kullanım kolaylığı sağlayan metroethernet tıpkı yerel ağdaki gibi ınternet erişim kalitesine ulaşma teknolojisidir.

Yedekli Bağlantı Kurulumları

Sistemde herhangi bir arıza olması durumunda, vakit kaybetmeden ve kurumun işleyişini sekteye uğratmadan olabilecek en hızlı şekilde yedeklenmiş bağlantı kurulumundan system eski haline döndürülür.

GPRS Üzerinden Bağlantı Kurulumları

GPRS, mobil iletişim teknolojisinde halen kullanılan devre anahtarlamalı (circuit-switched) yani kullanıcıya tahsis edilen bir tek hat üzerinden sürekli bağlantı yerine paket anahtarlamalı (packet switched), aynı hattı birden çok kullanıcının paylaştığı bir teknolojidir. Başarıyla kuracağımız bu teknolojinin, yüksek hızın yanı sıra şirketinize kazandırdığı en büyük avantaj, gerçekleştirilen veri alış veriş miktarına göre ücretlendirilmiş olmasıdır